Yaşam

AB Eğitim Bilimleri Enstitüsü Orhun Değişim Programı Öğrencisi Zhambly Asem, eğitimini tamamlayarak ülkesine uğurlandı.

Kazakistan Abay Ulusal Pedagoji Üniversitesi’nden Orhun Değişim Programı kapsamında Ege Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü, Temel Eğitim Bölümü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne 2023-2024 güz döneminde gelen Zhambly Asem, Transfer başarıyla tamamlandı ve ülkesine gönderildi. Zhambly Asem, Direktör Doç. Enstitü Yönetim Kurulu Toplantısında Prof. Dr. Katılım belgeleri Avşar Ardıç tarafından verildi.

Doç. Prof., öğrencinin eğitim sürecini değerlendirdi. Avşar Ardıç, “Enstitümüz Orhun Değişim Programı öğrencisi Zhambly Asem, burada bulunduğu süreyi akademik ve mesleki becerilerini geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak için çok verimli bir şekilde kullandı. Sınıf Öğretmenliği yüksek lisans programında ‘Türk Eğitim Sisteminin Sosyal Temelleri’, ‘Bilimsel Araştırma Yöntemleri’, ‘Medya Okuryazarlığı Eğitimi’ ve ‘Sınıf Öğretmenliğinde Güncel Araştırmalar’ derslerini dönem boyunca sistematik olarak sürdürdü. Ayrıca ‘Kazakistan Eğitim Sistemi’ konulu bir seminer verdi. “Zhambyl Asem kalışından en iyi şekilde yararlandı ve araştırma kültürümüzün güçlenmesine katkıda bulundu” dedi.

“Ege Üniversitesini arkadaşlarıma ve hocalarıma tavsiye edeceğim”

Ege Üniversitesi’nde aldığı eğitimden duyduğu memnuniyeti dile getiren Zhambly Asem, “Buradaki süremi çok sıcak bir ortamda tamamlıyorum, dolayısıyla çok memnunum. Ege Üniversitesi’ne öğrencilere sunduğu fırsatlardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu dönemi başarıyla tamamlamamda ve Türkiye’den unutulmaz anılarla ayrılmamda emeği geçen Temel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr., dönem boyunca beni derslerinde ağırladı. Dr. Pınar Çavaş ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Belgin Arslan Cansever hocalarıma, birlikte ders aldığım arkadaşlarıma ve Eğitim Bilimleri Enstitüsünün değerli personeline teşekkür ederim. Seni unutmayacağım. “Ülkeme döndüğümde Ege Üniversitesi’ni hocalarıma ve arkadaşlarıma mutlaka tavsiye edeceğim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu