Ekonomi

Alanya Üniversitesi Öğrencileri Gastro Alanya Yemek Yarışmasında Altın Madalya Topladı

Alanya Belediyesi, Altın Kepçe ve Turizm Aşçıları Derneği işbirliğiyle düzenlenen 8. Gastro Alanya Uluslararası Yemek Yarışması’nda Alanya Üniversitesi öğrencileri altın madalya topladı.

Bireysel kategorilerde yarışan Şilli Ayrın, Tarık Tuna Akçalı, Batuhan Apaydın ve Erolcan Beypazarlı altın madalya kazanırken; Takım yarışında Mehmet Arif Erzen, Ali Yılmaz ve Alperen Baş altın madalya ve kupa ikinciliği elde etti.

Alanya Üniversitesi Aşçılık Programı ve Gastronomi Mutfak Sanatları bölümü öğrencileri; Yarışmaya “Uygulamalı Öğrenci Üniversite Restoranı Ana Yemek Tabağı, Uygulamalı Öğrenci Üniversite Makarna Yemekleri ve Uygulamalı Öğrenci En İyi Üniversite Takımı Yarışması” olmak üzere 3 farklı kategoride katıldılar. Yarışa katılan 7 öğrenci, Üniversitelerarası Takım Yarışı’nda her kategoride altın madalya kazanarak ikincilik kupasını aldı.

Alanya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Songül Çoban ve Öğretim Görevlisi Öğr. Gör Erman Baş, yarışla ilgili şu görüşleri dile getirdi:

“Üniversiteler arası takım yarışmasından ikincilik kupasıyla dönmeyi başardık. 2024 yılına güzel bir başlangıç ​​yaptık. Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği tarafından 8’incisi düzenlenen Uluslararası Gastronomi Yarışması’na öğrencilerimiz katıldı. Alanya Belediyesi, Öğr. Gör. Songül Çoban ve Öğretim Görevlisi ile birlikte. Alanya Üniversitesi olarak Erman Baş ile birlikte katıldık. Ödül almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yoğun çalışma ve kararlılıkla başladığımız bu serüveni demolarla birlikte başarıyla tamamladık. öğrencilerimizin kendi alanlarındaki uzmanlarla tanışmaları ve kariyer planlamalarına yön vermeleri Eğitim, öğrenme ve gelişim Dış faaliyetlerle desteklenmesi gerektiği bilinciyle birçok aktivitede yer aldık ve almaya devam edeceğiz. Mütevelli heyetimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Mesut Güner ve Alanya Üniversitesi ailesini bu etkinliğe destek ve katkılarından dolayı kutluyor, yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Yapacağız.”

Rektör öğrencileri tebrik etti

Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, yarışmada altın madalya ve kupa ikinciliği kazanan öğrencileri tebrik etti. Prof. Güner, “Üniversiteler arası grup yarışından ikincilik ödülüyle dönmek büyük bir başarı. Öğrencilerimizin Tüm kategorilerde altın madalya kazanarak, Uygulamalı Öğrenci En İyi Üniversite İkinciliği ödülünü almaları bizi gururlandırdı. Takım Yarışması. Yoğun çalışma ve kararlılıkla başladığımız bu serüveni başarıyla tamamladık. Bu tür yarışlar “Öğrencilerimizin uzmanlarla tanışmasına ve mesleklerine yön vermelerine yardımcı oluyor. Eğitimi, öğrenmeyi ve gelişimi dış faaliyetlerle desteklemenin değerini vurguluyoruz. Yarışta emeği geçen tüm akademik ekibimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu