Ekonomi

Ankara’da taksiciler 3 günlük kazançlarını depremzedelere bağışlayacak

Ankara’daki taksiciler en az 3 günlük kazançlarını Kahramanmaraş’taki depremzedelere bağışlayacak.

Ankara Otomobil ve Şoförler Esnaf Odası Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ayni yardımların ulaştırılması için AFAD ve Ankara Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Gün Dayanışma Günü” yardım kampanyasına ilişkin Altındağ Kültür Sarayı’nda toplantı düzenlendi. ve taksici esnafına tek koldan deprem bölgesine nakdi yardım yapıldı.

Ankara Taşıyıcılar ve Şoförler Esnaf Odası Genel Müdürü Mehmet Yeğiner burada yaptığı konuşmada, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye’ye karşı sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve misyonlarını yerine getireceklerini ifade eden Yeğiner, “Ticari taksilerimizin en az 3 günlük gelirini deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için bağışlıyoruz. İsteyenler en az 3 günlük kazancını verecek daha fazlasını isteyenler yardım etmek isteyenlerin banka hesabı olacak numaralarından bağış yapabileceksin makbuzun bir kopyası da sende kalacak oda olarak AFAD ve Ankara Valiliği ile yardımlarımızı yürütüyoruz.” terimleri kullandı.

Yiğiner, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak deprem bölgesine lojistik altyapı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

Nakdi yardımların yanı sıra birebir yardımların da değerine işaret eden Yiğiner, deprem bölgelerinde önemli ölçüde gıda, battaniye ve ısıtıcı ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Yiğiner şunları söyledi:

“Ciddi destek verdik ama yetmez, daha çok çalışacağız. Aynı durum bizim başımıza da gelebilir. Bu musibet karşısında tek yürek olma vakti gelmiştir. Bekleyen kardeşlerimize, insanlarımıza yardım edelim.” yardım edin dertlerine çare olalım.Bu yarayı birlikte saracağız.Durduğunuz duraklarda arkadaşlarınızla da paylaşın”Biz büyük bir ülkeyiz. İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte atlatırız ve acı günler geride kalır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu