Ekonomi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kadın Kooperatiflerine Yönelik Hamur Makinesi Hibe Kampanyasına Devam Ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Sizden unu yoğuran biziz” sloganıyla kadınların iş gücünü kolaylaştıran ve zamandan kazandıran hamur makinesi hibe kampanyası devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, kampanya kapsamında Antalya’da 3 kadın kooperatifine daha hamur yoğurma makinesi teslim etti.

Büyükşehir Belediyesi, Kadın Kooperatiflerine takviyelerini sürdürüyor. Antalya genelinde ve kırsal mahallelerde ciddi emek gerektiren hamur yoğurma işini kolaylaştırmak amacıyla Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından birçok mahalleye ve kadın kooperatifine hamur yoğurma makinesi temin edildi. Son olarak Antalya Merkezde bulunan Antalya Köy Pazarı Kadın Girişimi ve Üretim İşletme Kooperatifi, Anka Bayan İşletme Üretim ve İşletme Kooperatifi ve 7K Hanım Girişimi ve Üretim Kooperatifine talep üzerine hamur yoğurma makineleri teslim edildi. 7K Kadın Girişim ve Üretim Kooperatifi üyesi Melike Kalem, Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından devreye alınan makinede ilk denemeyi yaparak hamur yoğurdu. Çabuk yoğrulur, hamur kısa sürede lezzetli kurabiyelere dönüşür.

“BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR HEDİYE”

Antalya Köy Pazarı Kadın Girişimi ve Üretim İşleri Kooperatifi Lideri İkbal Girmen, Büyükşehir Belediyesi’nin hibe ettiği hamur yoğurma makinesi ile hem zamandan hem de fiziki işçilikten tasarruf sağlayacaklarını söyledi. Girmen, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kadın girişimcilere, üreticilere ve kooperatiflere her anlamda desteğini hissediyoruz. Bugün bize zaman kazandıracak ve işimize değer verdiğini gösterecek bir hamur yoğurma makinesi hediye etti. Emek.Artık elle yoğurmayacağız.Gerçekten elde yoğurmak çok yorucu ve zaman alan bir işlemdi.Şimdi bu makine ile hızlı ve kolay bir şekilde yoğuracağız.Muhittin Böcek Bey’in hem yoğurdu hemde yoğurdu bir çok takviyesine şahit oluyoruz. Ekipman ve eğitim anlamında kendisine teşekkür ediyoruz. Bunlar bizim. Onlar için çok değerli bir hediye” dedi.

“İLAÇ İLAÇLARINA EKİPMAN EKLEMESİ GELİYOR”

7K Kadın Girişim ve Üretim Kooperatifi üyesi Melike Kalem, hamur yoğurma makinesini teslim aldı ve ilk denemeyi yaparak hamur yoğurdu. Kalem, “Daha önce küçük makinelerimiz vardı. Üretim kapasitemiz arttığı için eski makinelerimiz artık ihtiyacımızı karşılayamıyor. İnşallah bu makine ile daha çok hamur yoğurup hızlı bir şekilde üretime devam edeceğiz. Bu tür ekipman tabanları bize ilaç gibi geliyor. … Liderimize çok teşekkür ediyorum.”

“ZAMANLAMA GÜZEL OLDU”

Anka Kadın İşletmeleri Üretim ve İş Kooperatifi Başkan Yardımcısı Meral Ural, şunları söyledi:

“Bizim işimiz servis işi. Hamurumuzu kendimiz yapıyorduk. Günler geçtikçe üretimimiz arttı ve hamur yoğurmakta zorlanmaya başladık. Zamanlama mükemmeldi. Bizim için çok gerekli bir makine. Başkan Muhittin’e verdiği destek ve her zaman hanımların yanında olduğu için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu