Haber

Çetin Arık: Son 11 ayda Kayseri’de 1.469 esnafımız sicilden çıkma işlemi yaptı. Kayseri’de Çark Dönmüyor Artık

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Ticaret şehrimiz Kayseri’de rakamlar gerçekten içler acısı. Devlet pembe tablolar çizmeye çalışsa da mızrak artık çuvala sığmıyor. Son 11 ayda 11 yılın rekoru kırıldı. kırıldı, Kasım’da 132 esnaf sicilden çıktı. Boşuna. Hikaye anlatmasınlar, çarklar artık dönmüyor Kayseri’de” dedi.

Çetin Arık bugün yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik kriz nedeniyle Kayseri’de kepenk kapatan esnaf sayısına dikkat çekti. Arık dedi ki:

“Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından açıklanan raporun Kayseri kısmı dikkat çekti. TESK verilerine göre Kasım ayında 132, son 11 yılın rekoru geçen ayda kırıldı, bin 469 esnaf piyasadan ayrıldı. kayıt.

Bu rakamlar son derece düşündürücü. İktidarın çizdiği pembe resimler sadece bir algıdır. İşsizlik değerli bir sorun olarak milletin önünde durmaktadır. İktidara sorarsanız; Türkiye uçar, Kayseri uçar. Ancak sokağa çıktığınızda durum içler acısı. Bugün memlekette bir avuç taraftar dışında durumundan memnun olan yok. İşçinin başı dertte, memurun başı dertte. Emekli, fiyata göre yoksulluk sınırının altında eziliyor. Çiftçi ürettiğini alamıyor. Sanayici geleceğini göremiyor. Esnaf bir dükkanı kapatıyor.

Ticaret şehrimiz Kayseri’deki rakamlar gerçekten içler acısı. Devlet pembe resimler çizmeye çalışsa da mızrak artık çuvala sığmıyor. Son 11 ayda 11 yıllık rekor kırılarak 1469 esnaf, Kasım ayında 132 esnaf sicilden ayrıldı. Boşuna masal anlatmasınlar artık Kayseri’de çarklar dönmüyor. Buradan değerli halkımıza sesleniyorum: Taraftarını ön planda tutan, vatandaşı unutan bu sistemin sonuna geldik. geliyor geliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu