Teknoloji

ChatGPT, Tam Bir Sesli Asistana Dönüşüyor! Artık Başka Uygulamaları Kullanırken de Sohbet Botuyla Konuşabileceksiniz

Artık birçok insan farklı amaçlar için OpenAI’ın sohbet botu ChatGPT’yi kullanıyorlar. Tabii ki en çok mobil uygulama tercih ediliyor. Bu nedenle de şirketten düzenli olarak uygulamadaki kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik hamleler görüyoruz. Yeni gelen bir güncelleme de uygulamada şimdiye kadar olmayan bir özelliğin ChatGPT’ye eklendiğini gösteriyor.

Değişiklik, ChatGPT’nin iOS sürümünde yapıldı. Yani iPhone kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda. Yeni özelliğin amacı, telefonunuzda farklı işler yaparken ChatGPT’yle konuşmanızı devam etmeyi sağlamak.

 Başka uygulamaları kullanırken ChatGPT ile sesli sohbet gerçekleştirebileceksiniz

Güncellemeyle birlikte iPhone’daki ChatGPT kullanıcıları, sesli modu başka uygulamalara girdiklerinde de kullanmaya devam edebiliyorlar. Yani siz telefonunuzda başka şeyler yaparken sohbet botu size seli yanıtlar vermeye devam ediyor.

Bu özellik, ChatGPT’yi cihazınızdaki dijital asistan olmaya biraz daha yaklaştırmış durumda demek yanlış olmaz. Artık başka şeylerle uğraşırken ondan yardım alabileceksiniz. Özellikle daha gelişmiş olan yeni sesli mod sunulduğunda çok yararlı olacaktır. Yeni modun sadece ücretli abonelere geleceğini belirtelim. Diğer kullanıcılar şu anki versiyonu kullanmaya devam edecek. Eskisi de olsa yenisi de olsa bu tarz bir özellik kullanıcıların çok işine yarayacaktır.

Apple, iOS 18’le birlikte iPhone’lara yapay zekâ getirecek. Bunlardan biri de Siri olacak. Şirket, Siri’ye çağ atlatmayı planlıyor. OpenAI’la bir anlaşma yapmak istediği de bilgiler arasında. Eğer pazartesi günkü etkinlikte bu duyuru yapılırsa Siri’nin ChatGPT’den güç aldığını görebiliriz. Böyle bir durumda iPhone’ların sesli asistanı büyük seviye atlayacaktır.

Diğer uygulamalarda gezinirken ChatGPT’yle konuşmaya nasıl devam etme özelliği nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Telefonunuzdan ChatGPT uygulamasını açın ve güncel olduğundan emin olun.
  • Adım #2: Sol üstten menüyü açın ve en aşağıya inip profilinizin de gözüktüğü kısımda bulunan “Ayarlar”a gidin.
  • Adım #3: “Sesli Mod” bölümünde yer alan “Arka Plan Konuşmaları”nı aktif edin ve özelliği kullanmaya başlayın.

Özelliğin nasıl çalıştığına dair bir örnek:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu