Ekonomi

Connect Biopharma yeni yönetim kurulu üyesini atadı

SAN DIEGO, CA – Klinik aşamada bir biyofarmasötik şirketi olan Connect Biopharma Holdings Limited (NASDAQ:CNTB), MBA’den James Zuie-chin Huang’ın Yönetim Kuruluna etkili bir şekilde atandığını duyurdu. Panacea Venture’un Kurucusu ve Yönetici Ortağı ve Connect Biopharma’nın önemli bir hissedarı olan Huang, bu rolüne 30 yılı aşkın biyoteknoloji deneyimini getiriyor.

Connect Biopharma’nın Kurucu Ortağı, Lideri ve Yönetim Kurulu Lideri, Ph.D., MBA, Ph.D. Wubin (Bill) Pan, “James’in Connect Yönetim Kurulu’na katılmasından büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Biyoteknoloji ve yatırım alanındaki engin deneyimi, Yönetim Kurulumuza benzersiz bir bakış açısı getirecek. Onun derin sektör içgörülerinden faydalanmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Huang, özellikle şirketin atopik dermatit ve astım alanındaki önde gelen ürün adayı rademikibart için son zamanlarda yaşanan olumlu gelişmeler ışığında, atanmasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Huang, “Radekibart’ın gelişimini ve oldukça farklılaşmış terapötik adaylardan oluşan daha geniş bir ürün hattını ilerletmek için yönetim kurulu üyelerim ve Connect Biopharma’nın liderliği ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Connect Biopharma, T hücresi odaklı araştırmalar yoluyla kronik inflamatuar hastalıklara yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanmaktadır. Başkan adayı Rademikibart, atopik dermatit ve astım tedavisinde interlökin-4 reseptör alfayı hedef alıyor. Geliştirilmekte olan diğer adaylar arasında ülseratif kolit için icanbelimod ve atopik dermatitle ilişkili kaşıntı için CBP-174 bulunmaktadır.

Huang’ın kariyerinde Kleiner Perkins China, Vivo Ventures, Anesiva, Tularik Inc, GlaxoSmithKline LLC, Bristol-Myers Squibb ve ALZA Corp gibi şirketler bulunmaktadır. Şirketlerde üst düzey pozisyonlar bulunmaktadır. Stanford İşletme Yüksek Okulu’ndan MBA derecesine ve Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden kimya mühendisliği alanında lisans derecesine sahiptir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu