Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk Yüzyılını Kürt kardeşlerimizin desteğiyle inşa edeceğiz

14 Mayıs seçimlerine 2 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından değerli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kürt kardeşlerim” sözleriyle başladığı uzun mesajında ​​bugüne kadar yapılanlara dikkat çekerek, Türkiye Yüzyılını birlikte inşa etmek istediğini belirtti.

“GERİ DÖNÜŞE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kıymetli Kürt kardeşlerim, size helal olan haklarınızı ananızın ak sütü ile ulaştırmak için büyük gayretler sarf ettik. Bizler ne dertlerden geçtiğimizin şahidisiniz. Biliyorsunuz. çok güzel ne tuzaklar kuruldu önümüze.eksiklikler oldu tabi ki yapmak isteyip de yapamadıklarımız oldu ama hak ve özgürlükler alanında Türkiye’ye kazandırdığımız ortada.Kesinlikle kazanacağız. geri dönmene izin verme.

“KİMSE ÇOCUKLARIMIZI DAĞA ZORLAMAYACAK”

Kim eski Türkiye’yi terör tehdidi altında diriltmeye çalışırsa karşısında bizi bulacaktır. Zavallı Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise, halkımıza ateş etmeye kalkan kim olursa olsun karşısında bizi bulacaktır. Kim milletimizin varlığına emperyalist güçler adına atıfta bulunursa karşısında bizi bulacaktır. Hakkınıza kim tecavüz etmeye kalkarsa, Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı bulacaktır. Yeter ki Rabbim ömür ve milletimize hakimiyet versin; Analar bir daha ağlamayacak bu ülkede. Hiç kimse çocuklarımızı zorla dağlara kaçıramayacak.

“TERÖRÜN KARANLIĞI ŞEHİRLERİMİZE GELMEYECEK”

Terörün karanlığı gece ile çökmeyecek şehirlerimizin üzerine… Kimse Kürt kardeşimi tehdit edemeyecek, iradesine silah zoruyla ipotek koyamayacak! Türkiye 85 milyon insan için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türk Yüzyılını Kürt kardeşlerimizin desteğiyle her zaman birlikte inşa edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu