Haber

Dünya Kupası’nda üst tura çıkmayı garantileyen takımlar hangileri? 2022 FIFA Dünya Kupası son 16’ya hangi takımlar kaldı?

2022 FIFA Dünya Kupası, 20 Kasım – 18 Aralık 2022 tarihleri ortasında Katar’da düzenlenecek olan 22’nci FIFA Dünya Kupası turnuvasıdır. Dünya Kupası’nda gruptan lider çıkan takımlar kimler? Dünya Kupası’nda üst cinse çıkmayı garantileyen gruplar hangileri? 2022 FIFA Dünya Kupası son 16’ya hangi takımlar kaldı? Dünya Kupası’nda kümesi 2. bitiren kadrolar kimler? Dünya Kupası 2022 eşleşmeleri belirli oldu mu?

DÜNYA KUPASI NE VAKİT BİTECEK?

Turnuva, 20 Kasım 2022’de, TSİ 19.00’da, Havr kentinde konut sahibi Katar’ın Ekvador’a 2-0 mağlup olduğu maç ile başlamıştır ve 18 Aralık 2022 tarihinde, TSİ 18.00’de, Lusail şehrinde oynanacak olan final maçı ile sona erecektir. Turnuvanın sona ereceği 18 Aralık tarihi, aynı zamanda Katar Ulusal Günü’dür.

2022 DÜNYA KUPASI ELENEN EKİPLER HANGİLERİ?

Şuana kadar bir üst tipe çıkmayı garantileyen bir grup şimdi bulunmuyor. A kümesinde birinci 2 maçlar sonucu oluşan puan durumu şu halde:

  • Hollanda 4
  • Ekvador 4
  • Senegal 3
  • Katar 0

Buna nazaran Katar turnuvaya veda eden birinci kadro oldu. Bunun dışında Hollanda, Ekvador ve Senegal ortasından üst tipe çıkacak 2 grup şimdi kesinleşmedi. Son maçta her şey katılaşacak.

2022 DÜNYA KUPASI GRUPLARI

A Kümesi: Katar, Ekvador, Senegal, Hollanda

B Kümesi: İngiltere, İran, ABD, Galler

C Kümesi: Arjantin, Suudi Arabistan, Meksika, Polonya

D Kümesi: Fransa, Avustralya, Danimarka, Tunus

E Kümesi: İspanya, Kosta Rika, Almanya, Japonya

F Kümesi: Belçika, Kanada, Fas, Hırvatistan

G Kümesi: Brezilya, Sırbistan, İsviçre, Kamerun

H Kümesi: Portekiz, Gana, Uruguay, Güney Kore

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu