Haber

Düzce’de Alzheimer ve Bakım Merkezi çalışmaları hız kazanıyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimi ve hayırsever iş adamı Ertan Uçar’ın desteğiyle protokolü geçtiğimiz hafta imzalanan Alzheimer ve Bakım Merkezi’nde çalışmalar hızla sürüyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Belediye ve Hayır Kurumu iş birliğiyle şehrin her bölgesinin katma değer kazanması ve belediye hizmetlerinden eşit şekilde yararlanması için değerli çalışmalara imza atarak Düzce’nin ihtiyaçlarına katkı sağlamaya devam ediyor.

Hayırsever işadamı Ertan Uçar’ın desteğiyle geçtiğimiz haftalarda protokolü imzalanan, Alzheimer hastaları ve yakınlarına destek sağlayacak ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’ projesinde çalışmalar sürüyor.

Alzheimer hastalarının sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve yakınlarına destek olmak amacıyla 240 metrekare kapalı alan olarak tasarlanan merkezde oyun/aktivite odaları, dinlenme odaları, mutfak, tuvalet ve işçi odası yer alacak. bahçe alanında da oturma alanları bulunacak. Merkezde gruplar, mevcut binanın iç kısmında duvar yenileme çalışmaları yaparken, yeni binanın temel betonu da atıldı.

Eş zamanlı olarak temel dolgu yalıtımının da yapıldığı merkezde, iç dolgu imalat çalışmalarına da başlanacak. Yaşlı hizmet merkezlerinde verilecek gündüzlü bakım yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan Alzheimer ve Bakım Merkezi, hastaları hayata bağlayarak günlük yaşam aktivitelerinden keyif almalarını sağlıyor, zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla hastalığın ilerlemesini geciktiriyor. hasta yakınlarının kendilerine vakit ayırmalarına olanak sağlanacak, bireysel ve grup psikoterapileri, eğitim ve seminerler hastalık hakkında bilgi ve destek sağlayacaktır. – DÜZCE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu