Haber

Kadıköy’de şarkı söyleyen genç bıçaklanarak öldü

KADIKÖY’de akşam saatlerinde alkollü olduğu iddia edilen bir kişi, iskelede şarkı söyleyen 30 yaşındaki Cihan Aymaz ile istediği türküyü çalmadığı gerekçesiyle tartışmaya başladı. Çıkan arbedede bıçaklanan Aymaz, denize düştü. Denizden çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olay, saat 19.00 sıralarında Kadıköy iskelesinde meydana geldi. 30 yaşındaki Cihan Aymaz, yanındaki ses sistemiyle müzik çalıp söylüyordu. Bu sırada sarhoş olduğu öne sürülen Mehmet Caymaz, Aymaz’dan hoparlörden türkü çalmasını istedi. Aymaz’ın olumsuz cevap vermesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Mehmet Caymaz, Cihan Aymaz’ı elindeki bıçakla göğsünden yaraladı. Aymaz, aldığı darbenin etkisiyle denize düştü. Ardından şüpheli Mehmet Caymaz da denize atladı.

KIYI GÜVENLİK EKİBİ DENİZE ATLAYAN ŞÜPHELİYİ ALIYOR

Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık, sahil güvenliği ve polis ekipleri sevk edildi. Denizden çıkarılan yaralı Cihan Aymaz’a ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapıldı. Aymaz, ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüpheli Mehmet Caymaz, sahil güvenlik botuna götürüldükten sonra elleri kelepçelenerek gözaltına alındı. Cihan Aymaz kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Görgü tanığı Mahsun Aydın, “Cihan bizim için farklıydı, ustaydı, sessizdi. Kardeşimize Allah rahmet eylesin. Allah ailesine sabır versin. Çocuk burada müzik çalıyordu. Ondan sonra bir adam geldi ve şarkı söyle dedi.muhtemelen onu da cihan söylemedi.ya da diğeri.Bir şey oldu.Aralarında bir kargaşa çıktı.Adam bıçağı tuttu ve Cihan’a salladı.Cihan fiilen denize düştüğünde denedi. Karşı denize atlayarak kaçmak için. Ya kurtarmak için atladı ya da kaçmaya çalıştı. Sonra yine de yakalandı” dedi. Esnaf Aysel Ataman ise, “Ben burada esnafım. Ama olay anında burada değildim. Cihan büyük insandı bildiğim kadarıyla. Bizim işimizi de o yürütüyordu mesela” .Kargoda çalışıyordu.Müzik söylemeyi çok severdi.Yani onun için farklı bir şeydi.Onundu.Saat 6:30 gibi oldu 7.Müzik söylüyorlardı.Orada bir kişi “Para atıyoruz,” dedi. neden bir türkü söylemiyorsun, o zaman olay başlıyor. Karşı tarafın elinde bıçak vardır. Bunu da kimse görmedi mi? Nasıl göremiyorlar anlamıyorum. O” “Kaosta bıçağı yiyor. Olay tam deniz kenarında olduğu için yere düşüyor. Onu bıçaklayan kişi de peşinden hızla denize atladı. Denizdeki kanı görünce yardım etmeye çalışıyordu. O sırada deniz kızıla döndü. Arkadaşımızı kan kaybından kaybettik. Üzgünüz” dedi.

Görüntü Cep telefonu – Olaydan sonra yerde yatan Cihan Aymaz’a müdahale – Cihan Aymaz sedyeyle ambulansa nakledildi – Şüpheli Mehmet Caymaz denizde -Şüpheli kıyı güvenlik botuna götürüldü-Mehmet Caymaz yerde yatarken kelepçe -Rıhtımda toplanan kalabalık -Olayda hayatını kaybeden Cihan Aymaz’ın Fotoğrafı -Görgü tanıklarıyla yapılan görüşme -Olayın olduğu bölgeden görüntü

-Genel ve detay

– İstanbularnavutkoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu