Haber

Kremlin’den Hamas’a rehinelerle ilgili çağrı

basın toplantısında konuşan Peskov, ” Tüm rehinelerin acilen ve derhal serbest bırakılması gerektiğine inanıyoruz. Bu bizim kesin konumumuzdur. Hamas’ı tüm rehineleri serbest bırakmaya çağırıyoruz. Bu rehinelerin herhangi bir zarar görmeden tüm yakınlarına ve dostlarına dönmesini tüm kalbimizle diliyoruz.” söz konusu.

Bölgede durumun ciddiyetini koruduğunu ve gerçek bir savaşın yaşandığını kaydeden Peskov, esaret altında olanlar da dahil olmak üzere Rusların özgürlüğünün sağlanması için Ortadoğu’daki tüm taraflarla temas kurmak için her fırsatı değerlendirdiklerinin altını çizdi. ve diğer konularda.

‘Moskova’nın tutumu son derece tutarlı’

Rusya’nın İsrail ile düzenli ve yoğun diyaloğunu sürdürdüğünü anlatan Kremlin Sözcüsü, ” Düzenli olarak görüş alışverişinde bulunuyoruz. Moskova’nın tutumu son derece tutarlı ve Başkan Putin tarafından defalarca dile getirildi. Terörün her türlü tezahürünü kınıyor, ölenlerin yakınlarına ve dostlarına başsağlığı diliyor, ateşkes sağlanarak ve Filistinliler için bağımsız bir devlet kurularak sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz.“dedi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam TugaylarıKatar ve Mısır’ın arabuluculuğu sonrasında dün gece 2 rehineyi daha serbest bıraktığını duyurdu.

Serbest bırakılan rehineler İsrail vatandaşlarıAçıklamada, söz konusu rehinelerin geçen hafta Cuma günü serbest bırakılmasının istendiği ancak İsrail’in bunu kabul etmediği belirtildi.

Açıklamada ayrıca 2 rehinenin insani ve tıbbi nedenlerle serbest bırakıldığı belirtildi.

eynesil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu