Haber

Memduh Büyükkılıç’tan gilaburu tavsiyesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sık sık sabah yürüyüş sporu yaparak sağlıklı ve zinde kalmaya çalışan ve bunu kamuoyuyla paylaşarak vatandaşlara da tavsiye eden Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, spor ve sıhhat konusuna yönelik ferdi olarak teşvik edici faaliyetleri ile gündeme geliyor.

Kayseri’de meyveleriyle ve eşsiz sıhhat bedeliyle “Kırmızı Altın” diye nitelendirilen Gilaburu şifa kaynağı olarak dikkat çekerken, Lider Büyükkılıç, hekim kimliği ile bu mevsimlerde şifa kaynağı gilaburunun tüketilmesini tavsiye etti.

“ŞİFA KAYNAĞI GİLABURU SUYUNU İÇMENİN TAM ZAMANI”

Bu kapsamda toplumsal medya hesabından sağlıklı hayat tavsiyesini kamuoyuyla paylaşan Büyükkılıç vatandaşlara, Kayseri’nin ünlü meyvesi olan gilaburunun suyunun içilmesini önerdi. Lider Büyükkılıç paylaşımında şunlara yer verdi:

“Bu paylaşımım aynı zamanda bir doktor tavsiyesidir. Soğuk kış günlerine daha sağlıklı girmek için hasadını yapıp kilerlerimizde sakladığımız şifa kaynağı gilaburu meyvesini artık sakladığımız yerlerden çıkarıp suyunu içmenin tam zamanı.”

Kayseri’nin Bünyan ve Akkışla ilçeleri ile etraf ilçelerde yetişen Gilaburu meyvesi ve yüksek ölçüde C vitamini içeren Gilaburu suyu birçok hastalığa düzgün geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu