Yaşam

Müge Anlı da Çözememişti! Yengesini Başkasıyla Cinsel İlişkiye Girerken Görüp Öldürülen Zehra Topdağ Cinayeti

Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Akdilek Köyü’nde 25 Ocak 2014 günü kaybolan 6 yaşındaki Zehra Topdağ’ın cansız bedeni, ertesi gün onu her yerde aramalarına rağmen amcasının evinin arkasındaki boş arazide bir çuvalın içinde bulunmuştu. Tam 6 yıl sonra hala çözülemeyen cinayet için ailesi, Zehra Topdağ’ın katili ya da katillerinin bulunması için Müge Anlı’ya başvursa da cinayet aydınlatılamamıştı.

25 Ocak 2014 günü 6 yaşındaki Zehra Topdağ ortadan kaybolmuş, bir gün boyunca bütün köy halkı tarafından aranmasına karşın bulunamamıştı.

Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Akdilek Köyü’nde gerçekleşen olayda, küçük çocuğun cansız vücudu bir gün sonra amcasının konutunun gerisindeki yerde bir çuvalın içinde bulundu.

6 yıl sonra hala aydınlatılamaması sebebiyle ailesi, katil ya da katillerin bulunması için Müge Anlı’ya başvurdu.

Olaydaki en üzücü detaylardan biri ise, Zehra’nın tüm arama çalışmaları boyunca hayatta olup, çuval içinde cansız bedeni bulunmadan 5 dakika önce boğularak öldürülmesi.

Zehra’yı son gören kişi yengesi Kadriye. Programda ortaya atılan tezler o denli berbattı ki… En büyük ve en güçlü sav Kadriye’yi bir erkekle cinsel ilişkiye girerken gören Zehra’nın, bu iki kişi tarafından öldürülmesi…

İddialardan biri, Kadriye’nin İsmail Topdağ’ın ikiz oğulları Hasan ve Hüseyin’den biri ile alaka yaşadığı istikametindeydi. Ya da İsmail Topdağ ile…

Bir öbür argüman ise, Mehmet Anar isimli bir şahısla birlikte olduğuydu. Zira Kadriye bu bireyle birlikte olduğunu itiraf etmişti. Lakin Mehmet Anar yayına katılarak bu savları reddetti.

Ayrıca Kadriye’nin evliliği dışında birlikte olduğu bu kişiden hamile kaldığı da iddia edildi.

3 yıl sonra ortaya atılan bir diğer iddia ise Zehra’nın ailesi ile ilgiliydi. Söylenenlere nazaran Zehra’nın babası, ölümünden 10-15 gün sonra Zehra’nın amcasından “kan parası” almıştı. Yani amcanın, kızının vefatıyla ilgisi olduğundan emindi.

Ne yazık ki bu vefat faili meçhul olarak kaldı. Lakin bunun sebebinin de periyodun milletvekillerinden birinin ortaya girerek cinayeti örtbas etmesi olduğu söyleniyor.

İddiaların her biri birbirinden berbat olsa da, ne yazık ki olan küçük kıza oldu. Tüm köylü “Bilmiyorum” biçiminde söz verdiği için ve argümana nazaran bir milletvekili bu olayın üstünü kapattırdığı için Zehra’nın katili ya da katilleri hiçbir ceza almadı.

Ne diyelim, adalet terazisi bazen işlemiyor ne yazık ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu