Haber

Rusya’nın Karadeniz’de bir Türk gemisine yaptığı baskına ait görüntüler yayınlandı.

– Karadeniz’de Türk gemisine yapılan Rus baskınından görüntüler yayınlandı

MOSKOVA – Rusya Savunma Bakanlığı, 13 Ağustos’ta Karadeniz’de Ukrayna’nın İzmail Limanı’na doğru seyir halinde olan Palau bandıralı Türk yük gemisi “Şükrü Okan”a uyarı ateşi açılmasının ardından düzenlenen baskın görüntülerini paylaştı.

Rusya Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Karadeniz Filosuna bağlı Vasily Bykov devriye gemisinden 13 Ağustos’ta Palau bandıralı kargo gemisi “Şükrü Okan”a düzenlenen baskının görüntülerini yayınladı. “Görüntülerde, Rus askerlerinin ‘dur’ ihtarına uymayan kuru yük gemisine Ka-29 tipi helikopterle iniş yaptığı, evrakları kontrol ettiği ve orada bir şey olup olmadığını kontrol etmek için incelemeler yaptığı anlar görülüyor. yasak olan herhangi bir mal” denildi. Denetim ekibinin uygulamayı profesyonelce ve uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak yürüttüğü belirtildi. Denetim ekibinin çalışmalarını tamamlamasının ardından geminin İzmail Limanı’na doğru yolculuğuna devam ettiği vurgulandı.

“Dur” uyarısına uymadı

Bakanlıktan 13 Ağustos’ta yapılan açıklamada, “Yük gemisinin kaptanı, yasaklı yüklerin taşınmasının denetlenmesi için durdurma talebine yanıt vermedi. Rus savaş gemisi, gemiyi durdur.” Uyarı ateşinin ardından bir grup askeri taşıyan Ka-29 tipi bir helikopterin gemiyi denetlemek üzere Vasily Bykov’dan havalandığı belirtilerek, “Telsiz görüşmelerinin ardından gemi durdu ve denetim ekibi kargoya indi. gemi.”

Yapılan incelemenin ardından kargo gemisinin İzmail Limanı’na doğru rotasına devam ettiği belirtilen açıklamada, “Karadeniz Filosu belirlenen alanlarda devriye gezmeye devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

haskoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu