Haber

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ gözaltına alındı

İstanbulCumhuriyet Başsavcılığının katıldığı programda silahlı terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan hakkında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Tele 1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında, PKK lideri Abdullah hakkındaki sözleri nedeniyle “suçu ve suçluyu övmek” ve “terör örgütü propagandası yapmak”tan resen soruşturma başlattığını duyurdu. Öcalan “4 soru 4 cevap” programında. .

“Suçu ve Suçluyu Övmek” İDDİASI

Soruşturma kapsamında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Tele 1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ı “suçu ve suçluyu övmek” ve “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına aldı. Yanardağ’ın sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildiği bildirildi.

Merdan Volkan gözaltına alınmadan önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada görüntünün montaj olduğunu belirtmişti. Yanardağ, yaptığı paylaşımda, “İYİ Parti Tele1’e saldırıyor. Hem de video montajla. Güya Öcalan’ı övdüm. Yalan! AKP’nin yeni çözüm süreci hazırlığını eleştirdim. Yeni bir çözüm süreci kurmalarını engelledik. 5’ler Çetesi ile tezgah. Onların derdi bu. Şimdi hükümete yanaşıyorlar. Hesapları bu. Cevabı alacaklar…” dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu