Teknoloji

YouTube, “Jump Ahead” özelliğini Premium’a getiriyor

YouTube, Mart ayında sınırlı sayıda kullanıcıyla test etmeye başladığı Jump Ahead özelliğinin erişim alanını genişletiyor. 9to5Google’ın bildirdiğine göre, özellik artık ABD’deki tüm Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda.

“Jump Ahead”, ne izlemek istediğinizi tahmin etmek için kullanıcı verilerini ve yapay zekayı birleştirerek bir videonun en iyi bölümlerine atlamanıza imkan tanıyan bir özellik. Özellik daha önce yalnızca ABD’deki belirli Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilirken, artık YouTube Premium üyelerine açık hale getirildi. Ancak ne yazık ki şu an için Türkiye’de açık değil, yalnızca ABD’deki YouTube Android uygulamasında çalışıyor ve sadece İngilizce videolar için mevcut.

Jump Ahead, test aşamasında olduğu için YouTube özelliğin sadece 1 Haziran’a kadar denenebilir olacağını belirtiyor. Ancak 1 Haziran’dan sonra platformun, özelliği Premium aboneliğinin bir parçası olarak resmi olarak kullanıma sunması veya testi daha da uzatma ihtimali var.

YouTube belirli aralıklarla Premium kullanıcıların isteğe bağlı olarak deneyebileceği deneysel özellikler yayınlıyor. Genellikle bu özellikler sınırlı bir süre için kullanıma sunuluyor ve gelecekteki bir güncellemede herkese açık olarak yayınlanma ihtimali bulunuyor. Video akışı devi daha önce yanlışlıkla dokunmaları önleme, Kararlı Ses Seviyesi ve videoları ileri sarmak için uzun basma özelliklerini de test etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu