Haber

Yüksekova’da 4,4 büyüklüğündeki deprem korkuttu: Vatandaşlar kendilerini dışarı attı

Yüksekova’da 4,4 büyüklüğündeki deprem korkuttu: Vatandaşlar kendilerini dışarı attı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 4,4 büyüklüğünde deprem meydana gelirken vatandaşlar kendilerini dışarıya attı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde saat 07.36’da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin ardından vatandaşlar çocuklarıyla birlikte dışarı çıkarken, bölgedeki vatandaşlarda tedirginlik yaşandı.

Büyük bir deprem olacağını belirten Abdulcebar Kurt, “Bölgede artık depremler yaşanmaya başladı. Yer bilimciler zaten sık sık uyarıda bulunuyor. Bu sabah 4.4’lük bir deprem oldu. Umarım bu son olur. Ama büyük bir deprem olacağını düşünüyorum. Deprem bizi bekliyor. Allah en kötüsünden korusun.”

Depremin artık korkutucu olduğunu söyleyen Muhacir Çekiç, “Bu sabah 4.4’lük bir deprem oldu. TOKİ’nin olduğu yer olduğu için pek hissetmedik ama yine de bizi korkuttu. Ancak Yüksekova’nın merkezinde vatandaşlar deprem yaşadı. çok sarsıldı. Bilim insanları zaten deprem olacağı konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu da kaçınılmaz olarak oldu.” “Deprem bölgemizde olacak. Allah herkesin yardımcısı olsun” dedi.

Kendisini çok güçlü hissettiğini belirten Hamza Geylani, “Sabah saatlerinde soğuk havanın hakim olduğu bir deprem oldu. Elbette biz de hissettik. Aslında deprem uzmanları uyarıların her zaman geleceğini söylüyor ve bu da gösteriyor ki” Sadece yetkililerin acilen önlem alması ve tedbirleri genişletmesi gerekiyor.Umarım biri “Bu depremler bir daha yaşanmaz” dedi.

İlk belirlemelere göre 5,74 kilometre derinlikte can ve mal kaybı yaşanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu