Haber

AK Parti’li Karahocagil: “Eğer korkar ve sinersek işte o zaman terör kazanır”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin, “Milletimiz ve devletimizin böyle saldırılarda gösterdiği birliktelik dünyaya örnek bir duruştur. Unutmamalıyız ki eğer korkar ve sinersek işte o zaman terör kazanır.” dedi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileğinde bulundu.

Saldırıdan çabucak sonra teröristin yakalandığını, bunun biraz da olsa yürekleri rahatlattığını lisana getiren Karahocagil, şunları kaydetti:

“Bu biçim hücumların ana emelini hepimiz biliyoruz. Yaratılacak kaygı iklimi sonucunda ülkemizde bütün hayatın durması, güvenliğin sağlanamadığı bir Türkiye imajının çizilmesi ve bu bağlamda kimsenin güvenmediği bir devlet imajı yaratılması. Terörün kesin maksatlarını, bu gayeler doğrultusunda ne kadar alçalabileceğini çok uygun biliyoruz. Milletimiz ve devletimizin bu türlü hücumlarda gösterdiği birliktelik dünyaya örnek bir duruştur. Unutmamalıyız ki şayet korkar ve sinersek işte o vakit terör kazanır.”

Karahocagil, Türkiye’nin 40 yıldır terörle mücadele ettiğini ve binlerce vatandaşını “ABD ve AB takviyeli teröre kurban verdiğini” söyledi.

AK Parti iktidarlarının hizmetlerini de anlatan Karahocagil, Türkiye’nin 170 ülkeye savunma sanayi eserleri ihraç edebilen bir duruma geldiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu