Yaşam

Hastalarına Ölümcül İlaçlar Damarlayanlar Bile Var! Eylemleriyle Tüylerinizi diken diken edecek 25 Seri Katil

Cinayetlerin tüyler ürpertici detayları ve vahameti karşısında şok olsak da seri katil konusu ve seri katil filmleri ya da belgeselleri çoğumuz için çok ilgi çekici olmaya devam ediyor. Son zamanların ‘Dahmer’i de bu durumun kanıtlarından biridir. 🙂

Bu içeriğimizde tüylerinizi diken diken edecek en kötü 25 seri katili bir arada incelemek istedik. O halde içeriğimize geçelim. ?

Kaynak:https://list25.com/25-most-evil-seria…

25.David Berkowitz

‘Sam’in Oğlu’ lakaplı seri katil David Berkowitz, 1976 yazında bir dizi silahlı saldırı düzenledi. 44 kalibrelik Bulldog tabancayla altı kişiyi vurdu ve yedi kişiyi yaraladı.

Berkowitz, polise ve basına daha fazla ateş açacağına dair bir dizi alaycı mektup gönderdi. Nihayet Ağustos 1977’de yakalanan Berkowitz, tüm cinayetleri itiraf etti ve her cinayet için 25 yıl ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

24. Edmund Kemper

‘Karma Katil’ olarak bilinen Edmund Kemper, 1970’lerde Kaliforniya’da bir dizi vahşi cinayet işleyen Amerikalı bir seri katil ve nekrofili.

Daha 15 yaşındayken büyükanne ve büyükbabasını öldürdü, ardından Santa Cruz’da altı kadın otostopçuyu öldürdü ve cesetlerini parçaladı. Annesini ve bir arkadaşını polise teslim etmesinler diye öldürdü. Kasım 1973’te sekiz cinayetten suçlu bulundu. Ölüm cezasını istedi ama ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

23. Larry Bittaker ve Roy Norris

Amerikalı Lawrence Bittaker ve Roy Norris, ‘Alet Kutusu Katili’ olarak biliniyordu. 1979’da Kaliforniya’da beş genç kadını birlikte öldürdüler. Kurbanlarını öldürmeden önce tecavüze ve korkunç işkencelere maruz bıraktılar.

1981’de cinayet, adam kaçırma ve tecavüzle suçlandılar. Bittaker ölüm cezasına çarptırıldı. Norris infazdan kurtuldu ve Bittaker aleyhindeki ifadesi karşılığında 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

22. Ian Brady ve Myra Hindley

1963 ile 1965 yılları arasında Ian Brady ve Myra Hindley, İngiltere’nin Greater Manchester kentinde yaşları 10 ile 17 arasında değişen beş çocuğa tecavüz edip vahşice öldürdüler.

Kurbanlardan üçü Saddleworth Moor’da kazılan mezarlarda bulundu; Son kurbanın cesedi Brady’nin evinde bulundu. Dördüncü kurban Keith Bennett’in nerede olduğu hala bilinmiyor. Her iki seri katil de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Hindley 2002’de hapishanede öldü; Brady, maksimum güvenlikli Ashworth Hastanesine kapatılmıştı.

21. Kenneth Bianchi ve Angelo Buono

1977’nin sonlarından 1978’in başlarına kadar, iki kuzen, seri katil Kenneth Bianchi ve Angelo Buono, California’da hüküm sürüyordu. Yaşları 12-28 arasında değişen 10 kız çocuğunu kaçırdılar, tecavüz ettiler ve boğdular.

Kuzenlerin öldürülme şekli onların ‘Eğimli Chockers’ olarak bilinmelerine yol açtı. Bianchi akıl hastası gibi davrandı ve yanılmaz olduğunu iddia etmeye çalıştı, ancak bunun doğru olmadığı ortaya çıktığında suçunu kabul etmeyi ve Buono aleyhine tanıklık etmeyi kabul etti. Her ikisi de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Buono, 2002 yılında hücresinde kalp krizi geçirerek öldü.

20. Dennis Rader (BTK)

Dennis Rader, 1974-1991 ortalarında Sedgwick, Wichita, Kansas’ta 10 kişiyi öldürdü. ‘Bağlamak, işkence etmek, öldürmek’ anlamına gelen ‘BTK’ lakabıyla polise alaycı mektuplar gönderdi.

Rader, kurbanlarını evlerine girmeden önce takip etti ve onları boğmadan önce uzuvlarını bağladı. 1988’de ortadan kaybolan BTK, 2005’te basına bir disket göndererek yeniden ortaya çıktı (bu onun çöküşü olacaktı). Bir diskette izlenen Rader tutuklandı. Mümkün olan en erken tahliye tarihi 26 Şubat 2180 olan 10 ardışık müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

19. Donald Henry Gaskins

1969’da Gaskins, Güney Amerika’nın kıyı otoyollarında seyahat ederken yakaladığı birkaç otostopçuyu öldürmeye, işkence etmeye ve sakat bırakmaya başladı. 80 ila 90 kişiyi öldürdüğünü iddia etti. 1975’te bir hata ortağı polise Gaskins’in iki genci öldürdüğüne tanık olduğunu itiraf ettiğinde tutuklandı.

Sekiz cinayetten hüküm giydi ve ölüm cezasına çarptırıldı; Daha sonra şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ama acımasızca Gaskins, maksimum güvenlikli hapishanede bile başka bir cinayet işlemeye devam etti ve bir mahkum arkadaşını öldürdü. İnfaz sırasında bir mahkumu öldüren tek kişi olarak tarihe geçti.

18.Peter Manuel

1956 ile 1958 yılları arasında güney İskoçya’da dokuz kişiyi öldürdüğü bilinen Amerika doğumlu İskoç seri katil Manuel, 18 kişiyi öldürdü. Polis, Glasgow barlarında içecekler için ödemek için kullandığı banknotların bir kısmının kurbanlarından birinden çalındığı kanıtlanana kadar (son cinayetine kadar) Manuel’in suçlu olduğunu kanıtlayamadı.

Annesi, tutulduğu polis merkezinde onunla yüzleştikten sonra bu cinayetleri itiraf etti. Manuel, işlediği suçlardan dolayı Temmuz 1958’de Glasgow’daki Barlinnie Hapishanesinde idam edildi. Ölüm cezası sona ermeden önce İskoçya’da asılan son mahkumlardan biriydi.

17. John George Haigh

“Asit Banyolu Katil” olarak bilinen John George Haigh, 1940’larda İngiliz bir seri katildi. Aynı zamanda profesyonel bir dolandırıcı olan Haigh, güçlü kişileri hedef aldı ve onları başarılı bir iş adamı olduğuna ikna etti.

Kurbanlarını vurmadan önce onları terk edilmiş bir depoya sürükledi ve vücutlarını sülfürik asitte eritti. Kurbanların cesetlerinin olmamasına rağmen, Haigh’i cinayetten mahkum etmek için yeterli adli tıp kanıtı vardı. 1949’da ölüm cezasına çarptırıldı ve Wandsworth Hapishanesinde idam edildi.

16. Fred ve Rose Batı

1967 ile 1987 yılları arasında Fred West ve eşi Rose en az 11 genç kadına işkence yaptı, tecavüz etti ve öldürdü. Çift nihayet 1994 yılında, polisin bir arama emri çıkarması ve bahçeye ve evlerinin döşeme tahtalarının altına birkaç insan kemiği gömmesinin ardından yakalandı ve suçlandı.

Duruşması sırasında, Fred West hüküm giymeden önce kendini astı. 1995 yılında Rose West, 10 cinayetten suçlu bulundu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

15. Arthur Shawcross

‘Genesee Nehri Katili’ olarak bilinen Shawcross, 1972’de New York, Watertown’da ormanlık bir alanda 10 yaşındaki bir çocuğa önce tecavüz etti ve ardından onu öldürdü. Daha sonra aynısını sekiz yaşındaki bir kız çocuğuna da yapmış ve bu olaydan sonra yakalanarak cinayetten hüküm giymiştir.

14 yıl hapis yattıktan sonra 1988’de serbest bırakıldı ve 22-59 yaşları arasındaki 12 fahişeyi vahşice öldürdü. Son cinayet mahallinde yakalanan Shawcross, 12 cinayeti de itiraf etti ve 250 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2008 yılında kalp durması nedeniyle cezaevinde öldü.

14. Peter Sutcliffe

“Yorkshire Ripper” olarak bilinen İngiliz seri katil Peter William Sutcliffe, 1981 yılında 13 kadını öldürmek ve yedi kişiyi öldürmeye teşebbüs etmekten suçlu bulundu. Leeds ve Bradford’daki fahişeleri de hedef alan seri katil, kuzey İngiltere’de korku iklimine neden oldu.

Ocak 1981’de sahte plakalı bir araba kullanmaktan tutuklandığında cinayetleri de ortaya çıktı. Düzenli olarak serbest bırakılmadan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve Broadmoor Yüksek Güvenlikli İltica’da kaldı.

13.Richard Ramirez

‘Gece Takipçisi’ lakaplı Ricardo Lemvo Munoz Ramirez, 1984-1985 yılları arasında Los Angeles’ta şeytana tapan bir seri katildi. Kurbanlarının çoğunun evlerine girdi, onları vurdu, bıçakladı ve sakat bıraktı. Kurbanları, dokuz yaşındaki bir kızdan altmışlı yaşların sonundaki evli bir çifte kadar değişiyordu.

Suç mahallerinin duvarlarına pentagramlar çiziyordu. 1985’te yakalanan Ramirez ölüm cezasına çarptırıldı, ancak cezasından önce Haziran 2013’te B hücreli lenfoma komplikasyonları nedeniyle öldü.

12. Jeffrey Dahmer

‘Milwaukee Yamyamı’ olarak bilinen Jeffrey Dahmer, 1978 ile 1991 yılları arasında 17 erkeğe tecavüz eden, öldüren ve parçalayan Amerikalı bir seri katil ve cinsel suçluydu. Ölülerle cinsel ilişkiye girdi ve kurbanlarının parçalarını yedi; vücutlarının parçalanmış ve pişmiş kısımları.

Dahmer, potansiyel bir kurban onu alt etmeyi başardıktan ve polise ihbar ettikten sonra yakalandı. 1992’de 15 cinayetten 15 ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak cezasından sadece iki yıl sonra, Columbia Islah Kurumu’ndaki bir mahkûm tarafından ölümüne dövüldü.

11. Dennis Nilsen

Jeffrey Dahmer’in İngiliz versiyonu Dennis Nilsen, 1978-1983’ün ortalarında Londra’da 15 gey erkeği öldüren eşcinsel bir katildi. Kurbanlarının cesetlerini parçaladı; parçaları yaktı veya tuvalete attı. Kanalizasyon sisteminde insan etinin bulunması, yakalanmasına yol açtı.

Nilsen, 1983 yılında cinayete teşebbüs ve 6 cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İngiltere’nin Yorkshire kentindeki yüksek güvenlikli bir hapishanede serbest bırakılma şansı olmadan hapsedildi.

10. Ted Bundy

20. yüzyılın en tanınmış katillerinden biri olan Ted Bundy, 1970’lerde çok sayıda genç kadını kaçıran Amerikalı bir seri katil ve tecavüzcüydü. Kurbanlarına herkesin içinde yaklaştı ve onları taciz edip öldürebileceği tenha alanlara götürdü.

En az 12 kurbanın kafasını kesti ve kesilen kafaları kupa olarak dairesinde sakladı. Üç cinayet daha işlemeden önce iki kez polisten ve adliyeden kaçarak tekrar yakalandı. Birden fazla cinayetten hüküm giydi, ölüm cezasına çarptırıldı ve 1989’da elektrikli sandalye ile idam edildi.

9. Charles Ng ve Leonard Gölü

Charles Ng ve suç ortağı Leonard Lake, California, Calaveras County’deki Lake’in çiftliğinde 25 kurbana tecavüz etti, işkence yaptı ve öldürdü. Suçları, 1985 yılında Lake tutuklandıktan sonra intihar ettiğinde ve Ng bir hırdavatçıdan hırsızlık yaparken yakalandığında gün ışığına çıktı.

Polis, Lake’in çiftliğini aradı ve insan kalıntıları buldu. Ng, Lake’in suç ortağı olarak tanımlandı ve Kanada’ya giderek polisten kaçmaya çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’ne iade edilmesinin ardından, 1998’de on iki cinayetten yargılandı ve 1999’da mahkum edildi. Daha sonra San Quentin Eyalet Hapishanesinde ölüm cezasına çarptırıldı.

8. John Wayne Gacy

John Wayne Gacy, 1972 ile 1978 yılları arasında Illinois, Chicago’da bir dizi cinayette 33 genci taciz etti ve öldürdü. Kurbanları turnike ile boğmadan önce iş ya da para vaadiyle evine çekti.

Gacy, sonraki kurbanları Des Plaines Nehri’ne atmadan önce 26 kurbanını evinin döşeme tahtalarının altına gömdü. 33 cinayetten hüküm giyen Gacy, ölüm cezasına çarptırıldı. 10 Mayıs 1994’te idam edilmeden önce 14 yılını ölüm hücresinde geçirdi.

7. Andrei Chikatilo

Chikatilo, ‘Rostov Kasabı’ lakaplı bir Sovyet seri katildi. 1978 ile 1990 yılları arasında Rusya’da en az 52 kadın ve çocuğa cinsel tacizde bulundu, sakat bıraktı ve öldürdü.

Polisin katil olduğunu anlaması üzerine 56 cinayeti itiraf etti ve bu cinayetlerden 53’ü için 1992’de yargılandı. Bu cinayetlerin 52’sinden suçlu bulunarak ölüm cezasına çarptırıldı ve ardından Şubat 1994’te idam edildi.

6. Tommy Lynn Satıyor

En az 70 kişiyi öldürmesiyle tanınan Tommy Lynn Sells, Teksas’ın en tehlikeli suçlularından biriydi. 1985 ile 1999 yılları arasında 13 yaşındaki bir kızı 16 kez bıçaklamak da dahil olmak üzere birçok vahşi cinayetten hüküm giydi. Sells, 10 yaşındaki bir kızın yatak odasına girip onu bıçaklayıp ölüme terk ettikten sonra yakalandı.

Ağır yaralanmış olmasına rağmen kız hayatta kalmayı başardı ve komşularını uyardı. Sells, Teksas, Livingston’daki maksimum güvenlikli bir hapishanede ölüm cezasına çarptırıldı.

5. Gary Ridgeway

Amerika Birleşik Devletleri’nin en üretken seri katillerinden biri olan Gary Ridgway, 2001 yılında dört cinayetten tutuklandı, ancak daha sonra 1980’ler ve 1990’larda Washington eyaletinde en az 70 kadını öldürdüğünü itiraf etti.

Nehre attığı insanlar nedeniyle “Yeşil Nehir Katili” lakaplıydı. 49 cinayetten hüküm giydi ve şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

4. Pedro Rodrigues Filho

Brezilyalı seri katil Pedro Rodrigues Filho 1973’te tutuklandı, daha sonra 2003’te en az 71 kişiyi öldürmekten suçlu bulundu ve 128 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlk cinayetini 14 yaşında işleyen Filho, bir dizi hırsızlık başlattı. 18 yaşına geldiğinde 10 kişiyi öldürmüştü.

Hapishanedeyken cinayetten hapse atılan kendi babasını da idam etti. Dikkat çekici bir şekilde, hapishanedeyken en az 47 mahkumu öldürdü. Devam eden cinayetleri cezasının 400 yıla çıkarılmasına yol açtı. Ancak 34 yıl yattıktan sonra 2007 yılında hapisten çıktı; Daha sonra 2011’de tekrar tutuklandı.

3. Daniel Camargo Barbosa

Barbosa, 1970’lerde ve 1980’lerde Kolombiya ve Ekvador’da 150’den fazla genç kıza tecavüz edip öldüren bir seri katildi. Kolombiya hapishanesinden kaçtıktan sonra Ekvador’da 72 kızı öldürdüğünü itiraf etti. Quito’da tutuklandıktan sonra yetkilileri, henüz kurtarılmamış kurbanların bulunduğu çöplük alanlarına götürdü.

1989’da mahkum edildi ve Ekvador’da mevcut olan en yüksek ceza olan 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kasım 1994’te kurbanlarından birinin kuzeni tarafından hapishanede öldürüldü.

2. Dr. Harold Shipman

Harold Fredrick Shipman bir İngiliz doktordu ve 250 kadar cinayetten sorumlu olan dünyanın en büyük seri katillerinden biriydi. Saygın bir hekimdi. Topluluğu tarafından büyük saygı görüyordu, ancak meslektaşları ve yerel cenazeciler, bölgedeki yüksek ölüm oranı ve aksi takdirde onayladığı yaşlı bayanlar için çok sayıda ölü yakma formuyla ilgili endişelerini dile getirmeye başladılar.

Daha sonra birkaç ceset kazıldı ve vücutlarında diamorfin belirdi.

Shipman’ın çok sayıda hastaya ölümcül dozlarda ilaç enjekte ederek ölümlerine neden olduğu bulundu. Büyük meblağlarda parayı miras almak için vasiyetini taklit etti ve kurbanın cesetlerini yok etmek için ölü yakma taleplerini tamamladı.

Duruşmayı yargılayan yargıç, onu 15 ardışık müebbet hapis cezasına çarptırdı. Shipman daha sonra Ocak 2004’te Wakefield Hapishanesindeki hücresinde kendini astı.

1. Pedro Alonso Lopez

Kolombiyalı bir seri katil olan Pedro Alonso Lopez, Güney Amerika’da 300’den fazla kıza tecavüz etti ve başta boğma olmak üzere bir dizi acımasız yöntemle öldürdü. Lopez, kaçırma girişimi başarısız olunca tutuklandı ve pazar tüccarları tarafından pusuya düşürüldü.

300’den fazla cinayeti itiraf etti, ancak polis, kurbanlarının çoğunun bulunduğu bir toplu mezar ortaya çıkardığında ona inandı. Sonunda 53 ceset bulundu. 1980 yılında hapse atıldı. Serbest bırakıldıktan sonra, yeniden tutuklandığı Kolombiya’ya sınır dışı edildi ve 2002’de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu