Haber

Kızgın Sporcular Madalyaları Süpürdü

Canik Belediyespor Kulübü sporcuları Taekwondo İl Seçmelerinde madalya topladı.

Canik Belediyespor Kulübü sporcuları, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Samsun’da düzenlediği il seçimlerinde Canik Belediyespor Kulübü sporcuları 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı. İl seçmelerinde dereceye girerek madalya kazanan Canikli sporcular Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Canik Farkını Ortaya Koydu

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Samsun’da düzenlediği il seçimlerinde üstün bir performans sergileyen Canikli sporcular, başarılarıyla organizasyona damgasını vurdu. İl seçimlerinde genç erkeklerde özveriyle mücadele eden Canik Belediyespor Kulübü sporcuları Haktan Lider ve Canel Altun altın, Emirhan Uzun ise bronz madalyanın sahibi oldu. Genç bayanlarda ikinci olan Canik Belediyespor sporcuları Nisa Kurt ve İlayda Ulubay gümüş, üçüncü olan Rabia Sude İnce ise bronz madalyanın sahibi oldu. Samsun’da yapılan il seçimlerinde dereceye giren Canikli sporcular, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun düzenleyeceği Türkiye Şampiyonası’nda boylarını gösterecek.

Başkan Sandıkçı Sporcuları Tebrik Etti

Canik Belediyespor Kulübü sporcularını başarılarından dolayı tebrik eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Başarıdan zafere giden bu yolda sporcularımızın sürekli yanındayız. Gençlerimize güvenimiz tamdır. Allah’tan inşaallah” dedi. Müsaadenizle sporcularımız Türkiye Şampiyonası’ndandır. Sporcularımızın başarılarında emeği geçen ailelerine, öğretmenlerine ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tekvando Türkiye Şampiyonası 17-21 Haziran tarihlerinde Karaman’da yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu