Yaşam

Galip Kulaksızoğlu’nu oynayan Kubilay Aka: Büyük Şans!

Zaferin Rengi filminde Galip Kulaksızoğlu’nu canlandıran Kubilay Aka, böyle bir projede yer almaktan gurur duyduğunu açıkladı.

16 Şubat itibarıyla Zaferin Rengi adlı film sinemalarda vizyona girecek. Özellikle F.Bahçe taraftarları arasında büyük heyecan yaratan film, F.Bahçe’nin kurucu üyesi ve takımın kaptanı Galip Kulaksızoğlu’nun hikâyesini anlatıyor. Filmde bu ismi canlandıran kişi Kubilay Aka’dır.

“Örnek alınması gereken biri”

Yeni filmiyle ilgili açıklama yapan Kubilay Aka, Galip Kulaksızoğlu’nun örnek alınması gereken biri olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu böyle bir rolde bulunmaktan onur duyduğunu belirterek, “Tarihe örnek alınması gereken efsane bir karaktere hayat veriyorum. Böyle karakterleri canlandırabilmek, geçmişe dokunabilmek bizim için büyük bir şans. Bu yüzden onur duyuyorum. “Galip Bey’i canlandırırken sadece bir gurur duyuyorum” dedi.

Galip Kulaksızoğlu’nu oynayan Kubilay Aka: Büyük Şans!

Galip Kulaksızoğlu kimdir?

Galip Kulaksızoğlu, Fenerbahçe’nin efsane isimleri arasında gösteriliyor. Grubun kuruluş tarihi olan 1907 yılından itibaren takımda yer alan ve 1924 yılına kadar futbolculuk yapan Galip Kulaksızoğlu, kaptanlık yapmış, daha sonra teknik direktörlük ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Galip Kulaksızoğlu 1939 yılında vefat etti.

Fenerbahçe taraftarı olduğu bilinen Kubilay Aka da projeye büyük bir bağlılıkla bağlı. Film için çok fazla çalışma yapıldığını belirten oyuncu, film ekibinin 110 yıllık bir süre boyunca araştırma yaptığını ve filmdeki her detayın özel olarak hazırlandığını söyledi. Penyeden toplara kadar her detayı özel bir sanat eseri olan Zaferin Rengi, Fenerbahce tarihine ışık tutacak değerli projelerden biri olacak.

Mezar taşında şunlar yazılı: “Hayatı Türk sporcularına örnek olan Galip Kulaksızoğlu’nun ruhuna Allah’ım rahmet eylesin.” Kulaksızoğlu’nun hayatının özeti olarak kabul edilir. Kubilay Aka’nın yaptığı açıklamalar sinemaya dair farkındalığı ortaya koyarken, sinemanın vizyona girdikten sonra yüksek izlenme oranlarına ulaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu